Rodinný dům Brno

Rodinný dům Brno

Realizace výměny plynového kotle za tepelné čerpadlo v centru Brna. Instalováno TČ De Dietrich HPI  16 TR se zásobníkem 400 l , minimální provozní teplota: -20°C.  Umístění venkovní jednotky 30 m od domu

Typ: De Dietrich HPI  16 TR se zásobníkem 400 l
Realizace: Brno
Rok realizace: 2016

Komfort v oblasti teplé vody

Tepelné čerpadlo HP Inverter nabízí širokou škálu výkonů, což mu umožňuje přizpůsobit se plně Vašim potřebám. Kompaktní rozměry obou jeho modulů, venkovního i interiérového, znamenají nízké nároky na prostor a zároveň zaručují maximální výkonnost po celý rok (provoz až do -20°C, dle jednotlivých modelů). Tepelné čerpadlo je vybaveno zásobníky s objemem od 150 do 500 litrů a umožňuje Vám tak vyprodukovat až 70% Vaší teplé vody zdarma se zárukou maximálního komfortu.

Komentář majitele:

Při rekonstrukci domu v centru jsem se rozhodl neobnovit plynovou přípojku a vše zaměřit na elektřinu, ve které vidím budoucnost. Hledal jsem tepelné čerpadlo s co nejúspornějším provozem. Další podmínka byla jednoduché ovládání, které majiteli nekomplikuje život neustálým nastavováním a hlídáním termostatů. I vzhledem k umístění domu v širším centru Brna jsme zvolili čerpadlo HPI s 400 l zásobníkem, jehož venkovní jednotka má velice tichý provoz. Díky jednomu energetickému zdroji „elektřině“, kterou považujeme na pro naši rodinu za nejbezpečnější, ušetřím nejen za nízký provoz a nižší sazbu elektrické energie, ale i za revizní výdaje. Za kontroly jak od kominíků, tak od revize ostatních plynových spotřebičů.

Hodnocení Technika:

Požadavky investora byly na 3 samostatné vytápěné okruhy, což TČ splňuje. I díky malé zahradě investor celkem vhodně umístil venkovní jednotku, které v prostoru vnitrobloku má nízkou hlučnost.

Related Projects